Тренінг асертивної поведінки для студентів факультету економіки та менеджменту

Сьогодні студенти груп БМ-11 та БА-11 працювали в тренінгових групах над формуванням асертивної поведінки. У 80-х роках в американській психології асертивність була “хітом”. В Україні цей термін теж відомий, але можливо, не для усіх, тому доречно нагадати значення терміну асертивність. Це перш за все відповідальність за свою поведінку. Асертивність це особистісна риса, яка характеризується незалежністю від оцінок, зовнішніх впливів і є здатністю регулювати власну поведінку, а також вміння досягати свою мету не порушуючи прав інших людей. На тренінгу студенти діагностували свій рівень асертивності, працювали в парах використовуючи асертивні повідомлення, розглядали агресивну і пасивну поведінку на противагу асертивній, аналізували як асертивність впливає на внутрішній світ людини, пробували застосовувати техніки асертивності тощо. В підведенні підсумків ми зазначили, що асертивність це справжнє мистецтво озвучувати свої потреби й бажання іншим без агресії і неповаги. А оволодіння асертивністю змінює якість життя. Бажаю усім асертивності в житті!