Кафедра психології

Кафедра психології

Наукова діяльність викладачів

Наукова діяльність викладачів кафедри психології

У науковому аспекті викладачі кафедри психології працюють в різносторонніх галузях науки, про що свідчать теми захищених ними дисертацій та тематика наукових досліджень:

Вишньовський В.В. «Формування особистісної готовності майбутніх психологів до діагностико-корекційної роботи з підлітками» (19.00.07  Педагогічна та вікова психологія).

Періг І. М. «Психологічні умови розвитку творчої обдарованості студентів вищих технічних навчальних закладів» (19.00.07 Педагогічна та вікова психологія).

Чорна І.М. «Формування психологічної готовності майбутнього вчителя до профорієнтаційної роботи у школі» (19.00.07  Педагогічна та вікова психологія).

Кавецький В.Є. «Підготовка учнів загальноосвітніх шкіл до професійного самовизначення в сучасних умовах» (13.00.07 Теорія і методика виховання).

Стоцький Я.В. «Українська греко-католицька церква (УГКЦ) на тлі релігійності Тернопільщини в 1946-1989 рр.».

Гевко О.В. «Клініко-патогенетичне обґрунтування застосування флуренізиду як імуномодулювального та антихламідійного засобу у хворих на хронічний пієлонефрит” (14.01.02 Внутрішні хвороби).

Козак О.В. працює над дисертаційним дослідженням на тему: «Психолого-педагогічні засади розвитку лідерських якостей учнів професійно-технічних закладів освіти». Науковий керівник д.психол.н., професор Радчук Г.К.

Викладачами кафедри проводились наукові дослідження таких тем: «Шляхи оптимізації навчально-виховного процесу в залежності від індивідуальних особливостей студентів у вищих навчальних закладах технічного профілю» (керівник: професор Буняк Н. А. 2005 р.), «Каузалістика суспільних конфліктів в Україні» (керівник: доцент Періг І. М. 2007-2009 рр.).

У період з 2009 по 2011 рр. за дорученням ректорату ТНТУ імені І. Пулюя професорсько-викладацький склад кафедри проводив науково-дослідні роботи на теми: «Викладач очима студента» та «Адаптація студентів І та ІІ курсів ТНТУ імені Івана Пулюя до навчального закладу», які лягли в основу рейтингового оцінювання роботи професорсько-викладацького складу університету.

За останній час доцент Чорна І.М. опублікувала фахову статтю на тему: «Психологічні особливості дезадаптації військовослужбовців–учасників бойових дій»; доцент Вишньовський В.В. досліджує вплив психологічних інтервенцій на психологічне здоров’я людини в умовах війни; доцент Періг І.М. взяла участь розробці і рецензуванні тестових завдань для Єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) з психології та соціології для вступників на другий (магістерський) рівень вищої освіти у 2025 році. Робота виконувалася відповідно до наказу МОН України від 26.01.2024 р. №98 та на замовлення Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти МОН України. Професор Стоцький Я.В. у 2023 році взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Безпека Республіки Польща в контексті війни Росії з Україною. Виклики, ризики, рекомендації» в м. Сувалки (Польща).

Викладачі кафедри психології беруть участь у написанні госпдоговірних тем: «Розробка дизайну поліграфічної рекламної продукції із урахуванням психологічних особливостей сенсорно-перцептивних процесів особистості» (договір № 575-23, від 08.03.2023 р.), «Дослідження соціально-психологічного клімату в колективі Центру оперативної поліграфії м. Тернопіль» (договір №663-24, від 17.09.2024 р.).