Інноваційний підхід до викладання «Соціальної психології»

Психологи 3 курсу вивчаючи дисципліну “Соціальна психологія” (викладач: Моначин І.Л.) підкреслили важливість трьох теорій: соціальної ідентифікації, соціальних уявлень та соціальної атрибуції. Кожна культура і кожне суспільство мають власний набір соціальних уявлень, які використовуються членами суспільства для осмислення суспільного життя. Кожна країна і кожне суспільство мають свої особливості культури, мови, комунікацій, поведінки і знаючи про такі особливості ми можемо глибше та детальніше приймати і розуміти одні одних.

Особливо цінним такий досвід є тепер, коли здійснюються різні впливи (в тому числі і маніпулятивні) на наше суспільство. Важливим є усвідомити свою роль, яку ми відіграємо в суспільстві та зрозуміти соціальні очікування. Особливо сильним проявом соціальних очікувань є шаблонне мислення. Воно може привести до того, що групи людей приймають абсолютно не вірні рішення, оскільки не здатні враховувати альтернативні погляди. Тому, на даний час потрібно розвивати критичне мислення для того, щоб мати можливість розуміти інших та самих себе.